МЕМОРАНДУМ
про співробітництво між Міністерством енергетики та захисту довкілля України та Міністерством енергетики Азербайджанської Республіки
Міністерство енергетики та захисту довкілля України та Міністерство енергетики Азербайджанської Республіки (надалі «Сторони»),
з метою ефективного використання енергетичного потенціалу та поліпшення добробуту обох держав Сторін;
високо оцінюючи зміцнення і розвиток дружніх відносин між двома державами Сторін;
розуміючи необхідність співпраці в енергетичній сфері, для постійно розширюваного економічного і соціального розвитку;
керуючись загальновизнаними нормами і принципами міжнародного права,
Сторони розвиватимуть співробітництво в галузі енергетики та в створенні зв’язків між суб’єктами господарювання цієї галузі відповідно до національного законодавства і в рамках своїх повноважень.
Сторони будуть здійснювати спільну діяльність для стимулювання інвестицій в обох державах Сторін в галузі енергетики.
Стаття 2
Сфери співробітництва
Сторони будуть спільно співпрацювати в енергетичній галузі в наступних сферах:
- розширення двостороннього співробітництва в нафтогазовій і нафтопереробній галузях між Сторонами;
- у сфері використання альтернативних і відновлювальних джерел енергії та енергоефективності України і Азербайджанської Республіки;
- застосування нових технологій в галузі електроенергетики та співробітництво в галузі енергетичної безпеки.
Між Сторонами, в разі взаємного інтересу, можуть укладатися окремі договори про форми, методи співпраці і умови фінансових зобов’язань.
Стаття 3
Форми співробітництва
Сторони мають намір розвивати співробітництво в сфері енергетики шляхом:
- обміну інформацією про екологічну безпеку, законодавство та іншу інформацію, пов’язану з енергетичною сферою;
- сприяння інвестиційній та підприємницькій діяльності в галузі енергетики;
- заохочення співпраці між державними компаніями і приватними особами;
- обміну досвідом з метою вивчення проведених робіт в галузі альтернативної енергії та відновлюваних джерел енергії та енергоефективності в Україні та Азербайджанській Республіці ґрунтуючись на взаємній вигоді, розвитку інвестиційних вкладів в енергетичну галузь обох держав Сторін;
- дослідження і реалізація спільних проектів, що становлять взаємний інтерес в енергетичному секторі;
- реалізації науково-технічних дослідницьких проектів, проведення спільних семінарів, конференцій, форумів та організації навчальних курсів з метою забезпечення програм з навчання та розвитку в енергетичному секторі;
- обміну досвідом між фахівцями в електроенергетиці та енергетичній безпеці;
- проведення спільних тренінгів, семінарів, конференцій, форумів;
- будь-яких інших форм співробітництва, прийнятих взаємним рішенням Сторін.
За взаємною домовленістю Сторін до цього Меморандуму можуть вноситись зміни та доповнення, які оформляються окремими протоколами, які є його невід’ємною частиною і набирають чинності в порядку, встановленому статтею 8 цього Меморандуму.
Стаття 5
Врегулювання розбіжностей
Розбіжності щодо тлумачення і застосування положень цього Меморандуму вирішуються шляхом консультацій і переговорів між Сторонами.
Інформація, отримана відповідно до цього Меморандуму, є конфіденційною і може бути використана тільки для цілей цього Меморандуму. Для інших цілей вона може бути використана тільки за письмової згоди Сторони, яка її надала.
Ці зобов’язання Сторін залишаються в силі протягом 5 (п’яти) років після припинення дії цього Меморандуму.
Стаття 7
Співвідношення з іншими міжнародними договорами
Цей Меморандум не впливає на права та зобов’язання Сторін, що випливають з інших міжнародних договорів, учасниками яких є держави Сторін.
Стаття 8
Набрання чинності, термін і припинення дії
Цей Меморандум укладається строком на 5 (п’ять) років і набирає чинності з дати отримання дипломатичними каналами останнього письмового повідомлення про виконання Сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання ним чинності.
Дія Меморандуму буде автоматично продовжуватися на наступні п’ятирічні періоди, якщо жодна із Сторін не менше ніж за 6 (шість) місяців до закінчення відповідного періоду не направить по дипломатичним каналам іншій Стороні письмове повідомлення про свій намір припинити його дію.
Вчинено в місті Київ «31» січня 2020 року у двох примірниках, кожний українською, азербайджанською та російською мовами, при цьому всі тексти є рівно автентичними. У разі різного тлумачення окремих положень цього Меморандуму, Сторони звертатимуться до тексту російською мовою.