МЕМОРАНДУМ
про взаєморозуміння між Державним агентством України з туризму та курортів та Національною туристичною адміністрацією Китайської Народної Республіки про сприяння груповим поїздкам китайських туристів до України
Державне агентство України з туризму та курортів (далі - Українська Сторона) та Національна туристична адміністрація Китайської Народної Республіки (далі - Китайська Сторона) домовилися полегшити групові туристичні поїздки китайських туристів до України. Сторони домовились про таке:
1. Китайська Сторона призначатиме туристичні агентства у Китаї (далі - "туристичні агентства, призначені КНТА"), які уповноважені Національною туристичною адміністрацією КНР (КНТА) займатися поїздками китайських туристів за кордон, організовувати групові закордонні туристичні поїздки китайських туристів в Україну.
2. Українська Сторона для організації групових туристичних поїздок китайських туристів до України, відповідно до законодавства України, призначатиме або рекомендуватиме туристичні агентства, які надають послуги з організації в'їзного туризму та зацікавлені в організації групових поїздок китайських туристів (далі - "українські приймаючі туроператори").
3. Сторони підтвердять дипломатичними каналами одна одній, у письмовій та електронній формах, переліки туристичних агентств, призначених КНТА та українських приймаючих туроператорів, які містять назви компаній, адреси, номери телефонів, факсів, електронні адреси та контактні особи. У випадку будь-яких змін у переліку будь-якої із Сторін кожні півроку Сторона, яка вносить зміни, повинна повідомити іншу Сторону у письмовій та електронній формах.
4. Сторони звертаються з проханням до туристичних агентств, призначених КНТА, та українських приймаючих туроператорів обирати бізнес партнерів з переліку іншої Сторони та підписувати контракти один з одним.
1. Сторони захищатимуть законні права та інтереси китайських громадян, що подорожують до України туристичними групами; якщо туристичне агентство буде визнано, відповідно до законодавства України та КНР, таким, що порушує положення цього Меморандуму, відповідна інформація має бути доведена до відома іншої Сторони. Сторони повинні вжити заходів відповідно до законодавства держав Сторін з метою притягнення туристичних агентств до відповідальності за відповідні порушення.
2. Сторони вивчатимуть шляхи заснування обміну інформацією з безпеки туризму та механізм координації та розвитку співробітництва з реагування на надзвичайні ситуації туристів та страхування в туризмі. Українська Сторона та її установи з питань туризму або українські приймаючі туроператори встановлять телефонні гарячі лінії для консультацій і надання швидкої допомоги китайським туристам, будуть сприяти оплатам міжнародними платіжними картками, зокрема "UnionPay", в Україні та забезпечать безпечні та зручні умови оплати в Україні. У той же час, Українська Сторона проситиме українських приймаючих туроператорів надавати відповідну інформацію туристичним агентствам, призначеним КНТА, зокрема щодо умов подорожі до і всередині України, вимог з безпеки, важливих послуг для китайських туристів і їх цін та іншу інформацію, яка може допомогти захистити законні права туристів.
1. Китайська Сторона проситиме, щоб китайські туристи прибували та залишали територію України та Китаю групами під час поїздки до України. Туристичні агентства, призначені КНТА, повинні забезпечити керівника туристичної групи для кожної групи.
2. Українська Сторона проситиме українських приймаючих туроператорів призначити туристичного гіда кожній групі, який допомагатиме вирішувати будь-які проблеми, з якими можуть зіткнутися китайські туристи під час всієї подорожі в Україну, шляхом взаємних консультацій із китайським керівником туристичної групи.
1. Китайська Сторона проситиме кожне туристичне агентство, призначене КНТА, визначити кур'єрів, які матимуть ідентифікаційні картки, видані КНТА, як перепустки до Посольства України в Китайській Народній Республіці або Консульств України на території Китайської Народної Республіки, з метою звернення за візами для китайських туристичних груп. Китайська Сторона повинна письмово надати відповідну інформацію про представників так само як і про кур'єрів, уповноважених туристичним агентством, до Посольства України в Китайській Народній Республіці для звітності.
2. Туристичні агентства, призначені КНТА і задіяні в роботі з документами для отримання віз для організованих ними китайських туристичних груп, надають наступні документи: офіційний лист, підписаний довіреною особою туристичного агентства, перелік туристів туристичної групи, анкети, заповнені всіма подорожуючими туристичної групи, фотокартки та паспорти, діючі якнайменш 6 місяців, а також інші документи відповідно до законодавства держав Сторін.
3. Посольство України в Китайській Народній Республіці або Консульства України на території Китайської Народної Республіки зроблять все можливе для полегшення процедури подачі документів для отримання візи для китайських туристичних груп та забезпечать зручні умови кур'єрам, призначеним відповідними китайськими туристичними агентствами для подачі в Посольство України в Китайській Народній Республіці або Консульства України на території Китайської Народної Республіки документів для отримання візи.
4. Посольство України в Китайській Народній Республіці або Консульства України на території Китайської Народної Республіки не прийматимуть документів для отримання віз в Україну для китайських туристичних груп від будь-якого китайського туристичного агентства, організації, приватної особи, або які подані від імені китайських туристичних груп будь-якими організаціями або громадянами України та інших країн, які проживають у Китаї, крім призначених китайських туристичних агентств.
З метою забезпечення тісного координування групових поїздок китайських туристів до України компетентні органи держав Сторін регулярно обмінюватимуться інформацією та даними та тісно співпрацюватимуть задля покращення організаційного процесу групових поїздок китайських туристів в Україну.
Діяльність щодо організації групових поїздок до України китайськими туристами розпочнеться, як тільки Сторони завершать відповідну підготовку.
Сторони зроблять все можливе для вирішення будь-яких проблем, які можуть виникнути під час туристичної діяльності, яка здійснюється відповідно до цього Меморандуму.
Цей Меморандум набирає чинності з дати підписання.
Будь-яка із Сторін може припинити його дію, надіславши дипломатичними каналами повідомлення іншій Стороні. Цей Меморандум втратить силу через три місяці з дати такого повідомлення. Припинення дії цього Меморандуму не впливатиме на виконання будь-яких контрактів, які вже були підписані. Сторони можуть вносити зміни до цього Меморандуму за взаємною згодою Сторін.
Учинено в м. Пекін 5 грудня 2013 року, у двох примірниках, кожний українською, китайською та англійською мовами, при цьому всі тексти мають однакову силу. У разі виникнення розбіжностей у тлумаченні положень цього Меморандуму, переважну силу матиме текст англійською мовою.