Документ 348_089, чинний, поточна редакція — Підписання від 29.10.2013
( Остання подія — Набрання чинності для України міжнародного договору, відбулась 29.11.2013, підстава - v3958321-13. Подивитися в історії? )
Експортування великих файлів може зайняти більше часу!
Виберіть формат файлу для збереження:

ПРОТОКОЛ
між Адміністрацією Державної прикордонної служби України та Поліцією Угорщини про спільне патрулювання українсько-угорського державного кордону

Дата підписання:

29.10.2013

Дата набрання чинності для України:

29.11.2013

Адміністрація Державної прикордонної служби України та Поліція Угорщини (далі - Сторони)

на підставі Угоди між Урядом України і Урядом Угорської Республіки про взаємодію в боротьбі з організованою злочинністю, учиненої 19 травня 1995 року у м. Києві,

керуючись Договором між Україною і Угорською Республікою про режим українсько-угорського державного кордону, співробітництво та взаємодопомогу з прикордонних питань, учиненим 19 травня 1995 року у м. Києві, та Угодою між Кабінетом Міністрів України і Урядом Угорської Республіки про уніфікацію документів, необхідних для перетинання українсько-угорського державного кордону в службових цілях, учиненою 6 лютого 2002 року у м. Києві,

в інтересах обміну досвідом щодо охорони спільного державного кордону, з метою координації спільних заходів та взаємодії із протидії транскордонній злочинності

домовились про таке:

Стаття 1

Цей Протокол визначає детальні умови здійснення спільного патрулювання представниками Державної прикордонної служби України та Поліції Угорщини (далі - патрульні) на території держави однієї зі Сторін.

Стаття 2

Спільне патрулювання здійснюється з метою реалізації таких завдань:

1) забезпечення контролю за режимом спільного українсько-угорського державного кордону (далі - кордон), запобігання незаконному перетинанню кордону поза пунктами пропуску;

2) протидія організованій, незаконній міграції та пов'язаній з цим злочинності;

3) перевірка осіб і транспортних засобів, що перебувають поблизу кордону, з метою протидії незаконному переміщенню через кордон предметів, заборонених або обмежених до обороту законодавством держав Сторін;

4) протидія переміщенню через державний кордон транспортних засобів поза пунктами пропуску або викрадених;

5) спостереження за ділянками, які можуть бути використані для незаконного перетинання державного кордону;

6) забезпечення громадського порядку в територіальних межах пунктів пропуску через державний кордон, а також на під'їзних дорогах до пунктів пропуску через державний кордон;

7) обмін досвідом з питань забезпечення охорони державного кордону.

Стаття 3

1. Спільне патрулювання здійснюється в межах ділянки відповідальності прикордонних підрозділів Сторін.

2. Спільне патрулювання здійснюється на підставі клопотання Прикордонних Уповноважених Сторін.

Клопотання повинне містити:

а) інформацію про мету та запланований час спільного патрулювання;

б) заплановану кількість патрульних;

в) інформацію про місце зустрічі прикордонних нарядів (номер прикордонного знаку).

3. У разі прийняття Прикордонним Уповноваженим іншої Сторони наданих пропозицій, Прикордонні Уповноважені до 15 числа поточного місяця складають місячний план-графік проведення спільного патрулювання.

Зразок форми плану визначено у додатку № 1 до цього Протоколу.

4. У разі виникнення обставин, що роблять неможливою реалізацію спільного патрулювання, Прикордонні Уповноважені негайно інформують один одного і спільно вносять зміни до місячного плану спільного патрулювання.

Стаття 4

1. У спільному патрулюванні беруть участь призначені службові особи підрозділів охорони державного кордону. Для спільного патрулювання призначаються особи, які володіють офіційною мовою іншої Сторони або іншою мовою, що дає змогу спілкуватися.

2. Сторони проводять відповідні спеціальні навчання, спрямовані на підготовку експертів другої Сторони, у тому числі й ті, що стосуються правових норм.

Стаття 5

1. Патрульні перетинають державний кордон у пунктах пропуску під час їх функціонування, за умовами, визначеними чинними міжнародними договорами України та Угорщини.

2. Патрульні, які беруть участь у спільному патрулюванні на території держави іншої Сторони, здійснюють патрулювання у службовій формі без зброї та спеціальних засобів.

3. Спільне патрулювання здійснюється відповідно до законодавства держави Сторони, на території якої воно проводиться.

4. Старшим патруля є патрульний приймаючої Сторони.

5. Патрульні, які беруть участь у спільному патрулюванні на території держави іншої Сторони, не мають права застосування засобів примусового впливу. За особисту безпеку патрульного іншої Сторони відповідальність несе старший патруля приймаючої Сторони.

6. Старший патруля після закінчення кожного спільного патрулювання складає рапорт про результати спільного патрулювання шляхом заповнення формуляра, який міститься у додатку 2 до цього Протоколу.

7. Стосовно випадків службової недбалості або порушення дисципліни обидві Сторони проводять службові розслідування відповідно до законодавства держав Сторін. Під час такого розслідування Сторони співпрацюватимуть.

Стаття 6

1. Спільне патрулювання може реалізовуватися з використанням службових транспортних засобів та технічних засобів.

2. Патрульний однієї Сторони за згодою патрульного приймаючої Сторони може використати технічні засоби останнього, однак він несе відповідальність за законне використання та збереження технічних засобів.

3. У разі необхідності підтримання зв'язку патрульними зі своїми підрозділами здійснюється з використанням засобів зв'язку патрульного приймаючої Сторони.

4. Розслідування випадків заподіяння шкоди під час спільного патрулювання та пов'язані з цим відшкодування відбуваються відповідно до законодавства держави приймаючої Сторони.

Стаття 7

1. Координація заходів, що випливають зі змісту положень цього Протоколу, покладається на Прикордонних Уповноважених обох Сторін.

2. Будь-які проблеми, що виникають у зв'язку з реалізацією цього Протоколу, вирішуватимуться Сторонами шляхом взаємних переговорів.

3. Обмін інформацією здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства держав Сторін.

Стаття 8

Положення цього Протоколу не зачіпають зобов'язань за іншими міжнародними угодами держав Сторін, учасниками яких вони є.

Стаття 9

Сторони самостійно покривають витрати, необхідні для реалізації положень цього Протоколу.

Стаття 10

1. Цей Протокол набирає чинності через 30 днів з дати його підписання і припиняє свою дію одночасно з припиненням дії Угоди між Урядом України і Урядом Угорської Республіки про взаємодію в боротьбі з організованою злочинністю, учиненої 19 травня 1995 року у м. Києві.

2. За взаємною згодою Сторін до цього Протоколу можуть вноситися зміни та доповнення.

3. Кожна із Сторін може припинити дію цього Протоколу, повідомивши про це другу Сторону в письмовій формі дипломатичними каналами. У такому разі Протокол втрачає чинність через 30 днів з дати отримання другою Стороною такого повідомлення.

Учинено в м. Будапешт 29 жовтня 2013 року у двох примірниках, кожний українською та угорською мовами, при цьому обидва тексти є автентичними.

За Адміністрацію
Державної прикордонної
служби України

(підпис)


За Поліцію Угорщини



(підпис)




Додаток 1
до Протоколу
між Адміністрацією Державної
прикордонної служби України
та Поліцією Угорщини про спільне
патрулювання українсько-угорського
державного кордону

ЗАТВЕРДЖУЮ

ЗАТВЕРДЖУЮ

Прикордонний Уповноважений України
по ________ ділянці українсько-угорського
державного кордону

Прикордонний Уповноважений Угорщини
по _______ ділянці українсько-угорського
державного кордону

Підпис ____________
"___" ____________ 20__ року.

Підпис ____________
"___" ____________ 20__ року.

ПЛАН-ГРАФІК
проведення спільного патрулювання на ділянці відповідальності ____________ прикордонного загону і __________________ в ____________ 20__ року.

Дата, час спільного патрулювання

Підрозділи, на ділянках яких планується патрулювання

Місце зустрічі прикордонних нарядів (номер прикордонного знаку)

Кількість експертів

Україна

Угорщина

1.






2.






Контактна особа

__________________
(П.І.Б., посада, звання)

Контактна особа

___________________
(ПІБ, посада, звання)

Підпис ____________
"___" ____________ 20__ року.

Підпис ____________
"___" ____________ 20__ року.




Додаток 2
до Протоколу
між Адміністрацією Державної
прикордонної служби України
та Поліцією Угорщини про спільне
патрулювання українсько-угорського
державного кордону

РАПОРТ
про результати спільного патрулювання



вгору