ПРОГРАМА
освітнього обміну між Міністерством освіти і науки України та Міністерством людських ресурсів Угорщини на 2016-2018 роки
Міністерство освіти і науки України та Міністерство людських ресурсів Угорщини (далі - Сторони),
бажаючи і надалі розвивати свої відносини і співробітництво в галузі освіти і науки на підставі Угоди між Урядом України та Урядом Угорщини про співробітництво у галузі культури, освіти і науки, підписаної в м. Києві 4 квітня 1995 року,
в дусі Протоколу про співробітництво в галузі освіти і науки між Міністерством освіти і науки України та Міністерством людських ресурсів Угорщини на 2015-2017 роки, підписаного в м. Києві 19 грудня 2014 року,
схвалили таку Програму освітніх обмінів на 2016-2018 роки (далі - Програма).
Сторони заохочують і сприяють різним формам співробітництва в галузі освіти на основі принципів взаємної поваги і партнерства, відповідно до чинного національного законодавства.
Українська Сторона щороку надає до 35 стипендій для угорських студентів для навчання за гуманітарним, суспільствознавчим та технічним напрямками підготовки в українських вищих навчальних закладах, відповідно до такого розподілу:
- 30 стипендій щороку за бакалаврськими та магістерськими програмами;
- 5 стипендій щороку для навчання в аспірантурі.
У рамках цієї Програми угорські заявники можуть подавати документи тільки до вищих навчальних закладів, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України.
Угорська Сторона щороку надає до 100 стипендій для українських студентів для продовження навчання в Угорщині відповідно до такого розподілу:
- 40 стипендій щороку за бакалаврськими та магістерськими програмами за такими напрямками підготовки: гуманітарним, суспільствознавчим, технічним та медичним;
- 20 стипендій щороку за магістерськими програмами повного циклу за технічним та медичним напрямками;
- 40 стипендій щороку для навчання в аспірантурі у будь-якій галузі, що становить інтерес.
До початку навчання за програмою бакалаврського рівня українською мовою, угорські студенти проходять однорічний підготовчий курс. Відповідно до законодавства України, претендент оплачує навчання на підготовчому курсі за власний рахунок.
Угорські студенти, які претендують на навчання за магістерськими програмами в українських вищих навчальних закладах, повинні володіти мовою навчання на рівні, який визначається приймаючим навчальним закладом.
До початку навчання за програмою бакалаврського рівня угорською мовою, українські студенти проходять однорічний підготовчий курс.
Студенти, які претендують на навчання іншою мовою, ніж угорська, повинні володіти такою мовою на рівні, який визначається приймаючим навчальним закладом.
Угорська Сторона надає підготовчий курс на тих самих стипендіальних умовах, що і для навчання у вищих навчальних закладах, передбачених статтею 3.
Приймаюча Сторона готує повідомлення про прийом заяв (включаючи терміни, умови і доступні навчальні курси) і надає його направляючій Стороні. Направляюча Сторона інформує приймаючу Сторону щодо визначених напрямів навчання і затвердженого списку кандидатів. Конкретні терміни та умови прийому узгоджуватимуться шляхом прямих переговорів та дипломатичними каналами.
Сторони взаємно сприяють вивченню мови, літератури та культури країн одна одної під час навчання у вищих навчальних закладах.
Сторони консультуються і співробітничають з питань взаємного визнання дипломів.
Сторони сприяють прямому контакту і діалогу, спільним науковим дослідженням, обміну досвідом та прямому співробітництву між вищими навчальними закладами та науково-дослідними закладами.
Сторони сприяють подальшому співробітництву між вищими навчальними закладами, укладанню прямих угод про співробітництво, здійсненню обмінів студентами та викладачами та створенню спільних програм між вищими навчальними закладами.
На підставі статті 2 цієї Програми, Українська Сторона надає угорським стипендіатам:
- медичне обслуговування відповідно до національного законодавства України;
- щомісячну стипендію відповідно до чинного законодавства на тих самих умовах, що і для українських студентів.
Анкети та додаткова інформація надаватимуться Українською Стороною та приймаючими навчальними закладами.
На підставі статті 3 цієї Програми, Угорська Сторона надає українським стипендіатам:
- розміщення в університетському гуртожитку або щомісячну підтримку для проживання;
- право на користування медичними послугами;
- щомісячну стипендію, що розраховується відповідно до чинного законодавства (на момент підписання: стипендія для здобуття бакалаврського і магістерського рівня освіти складає 40460 угорських форинтів на місяць, стипендія для навчання в аспірантурі складає 100000 угорських форинтів на місяць).
Анкети та додаткова інформація надаватимуться Угорською Стороною та приймаючими навчальними закладами.
Сторони можуть переглянути або змінити умови, зазначені у статті 2 і статті 3 на основі взаємної згоди, відповідно до існуючих потреб Сторін, згідно з національним діючим законодавством.
Ця Програма набирає чинності з дня її підписання і залишається чинною до 31 грудня 2018 року.
Дія цієї Програми може бути припинена будь-якою Стороною в письмовій формі дипломатичними каналами. У такому разі ця Програма припиняє свою дію через шість місяців після отримання повідомлення про припинення.
У разі припинення дії цієї Програми її положення продовжують виконуватися відносно діючих програм та проектів до моменту їх завершення.
Ця Програма може бути доповнена або змінена за взаємною згодою Сторін, шляхом консультацій і переговорів.
Будь-який спір щодо застосування або тлумачення цієї Програми вирішується Сторонами шляхом консультацій та/або переговорів.
Ця Програма підписана в м. Будапешт 24 лютого 2016 року в двох примірниках, кожен українською, угорською та англійською мовами, при цьому всі тексти є рівно автентичними. У разі розбіжностей щодо тлумачення, перевага надається тексту англійською мовою.