УГОДА
між Урядом України та Урядом Республіки Індія про науково-технологічне співробітництво
Дата підписання: |
10.12.2012 |
Дата ратифікації Україною: |
05.11.2013 |
Дата набрання чинності для України: |
10.06.2014 |
{Угоду ратифіковано Законом № 674-VII від 05.11.2013}
Уряд України та Уряд Республіки Індія (далі - "Договірні Сторони"),
вважаючи, що розвиток тісного співробітництва в галузі науки та технологій є взаємно корисним,
прагнучи до зміцнення співробітництва між двома країнами, зокрема, в галузі науки та технологій,
вважаючи, що таке співробітництво сприятиме застосуванню наукових досягнень і нових технологій, поліпшить економічний стан і життєвий рівень громадян обох держав, захистить навколишнє середовище і розвиватиме існуючі дружні відносини між двома країнами,
визнаючи результати успішного досвіду реалізації науково-технічної співпраці в рамках Угоди між Урядом України і Урядом Республіки Індія про співробітництво в галузі науки і техніки від 27 березня 1992 року та прагнучи закріпити ці позитивні результати і досягти ще більших успіхів у науково-технологічному співробітництві,
Договірні Сторони сприяють розвитку двостороннього співробітництва на основі рівності та взаємної вигоди, в галузі науки і технологій та у сферах, що становлять взаємний інтерес, враховуючи досвід вчених і фахівців держав Сторін та майбутні можливості.
1. Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, з Української сторони, та Міністерство науки та технологій, Уряд Республіки Індія, з Індійської сторони, забезпечують здійснення положень цієї Угоди та для її цілей будуть іменуватися Уповноваженими установами.
2. Співробітництво між Договірними Сторонами в галузі науки та технологій здійснюється Спільним українсько-індійським комітетом з науково-технічного співробітництва, який проводить свої чергові засідання раз на два роки.
3. Результати проведення цих засідань будуть виражені у відповідних документах (зокрема, протоколах чергових засідань та програмах науково-технологічного співробітництва на наступний період), спрямованих на реалізацію конкретних видів науково-технологічного співробітництва.
Науково-технологічне співробітництво в рамках цієї Угоди здійснюється у відповідності до законодавства держав Договірних Сторін, серед іншого, за допомогою таких засобів:
1) обмін вченими, дослідниками, фахівцями та викладачами з метою проведення досліджень і обміну науковими ідеями;
2) обмін науково-технічною інформацією, публікаціями та іншою науковою документацією;
3) проведення двосторонніх науково-технічних семінарів, симпозіумів в галузі науки та технологій, а також з питань, що становлять інтерес для обох країн;
4) проведення міжнародних конференцій та виставок в галузі науки та технологій;
5) спільне визначення науково-технічних проблем, формулювання та втілення в життя спільних дослідницьких програм, які сприятимуть застосуванню наукових досягнень в промисловості, сільському господарстві та інших галузях, створення умов застосуванню спільних досліджень та обміну досвідом і ноу-хау, що випливають з цього.
1. У відповідності з вище зазначеним, Договірні Сторони розвивають та стимулюють існуючі контакти між науковими установами й організаціями України та Індії з метою укладення, в разі необхідності, відповідних протоколів або контрактів в рамках цієї Угоди.
2. Зазначені протоколи чи контракти забезпечуватимуть строки й умови фінансування, а також, в разі необхідності, введення у виробництво та реалізацію продукції.
Доставка обладнання, необхідного для спільних досліджень і експериментального заводського вивчення, для виконання цієї Угоди, буде здійснюватися відповідно до домовленостей, досягнутих Уповноваженими установами в кожному окремому випадку.
Договірні Сторони сприяють поліпшенню співробітництва між науковими бібліотеками, центрами науково-технічної інформації і науковими установами з обміну книжками, періодикою, бібліографічними довідками.
Цілі цієї Угоди втілюються в життя через здійснення програм співробітництва та будуть періодично узгоджуватись, як зазначено у статті 2 цієї Угоди. Ці програми будуть уточнювати темпи та форми співробітництва, включаючи строки й умови фінансування.
1. Охорона прав інтелектуальної власності здійснюватиметься відповідно до законодавства держав Договірних Сторін та міжнародних угод, сторонами яких вони є.
2. Науково-технологічна інформація, не захищена патентами та отримана в результаті співробітництва в рамках цієї Угоди, що є власністю Договірних Сторін та організацій, що співпрацюють, не може стати власністю третьої сторони без попереднього письмового узгодження обох сторін чи організацій, що співпрацюють, якщо інше не буде обумовлено Договірними Сторонами та організаціями, що співпрацюють, відповідно до законодавства держав Договірних Сторін.
Витрати на міжнародні переїзди між двома країнами вчених і фахівців, що мають відношення до програм співробітництва за цією Угодою, покриваються направляючою Договірною Стороною, тоді як витрати на проживання та інші, такі як витрати на переїзди по країні, невідкладна медична допомога тощо, покриваються приймаючою Договірною Стороною згідно з умовами, погодженими Договірними Сторонами. Приймаюча Договірна Сторона також сплачує добові для покриття витрат на їжу та інші щоденні витрати.
В разі подорожі фахівця чи вченого з держави однієї Договірної Сторони до держави іншої Договірної Сторони для участі в конференції (симпозіумі), реєстраційна плата сплачується приймаючою Договірною Стороною.
Програми обміну візитами вчених або спеціалістів погоджуються дипломатичними каналами не пізніше, ніж за 30 днів до строку запланованого візиту.
Спори, які можуть виникнути між Договірними Сторонами стосовно тлумачення або застосування положень цієї Угоди, вирішуються ними шляхом консультацій і переговорів в рамках Спільного українсько-індійського комітету з науково-технічного співробітництва або між Уповноваженими установами.
Ця Угода набирає чинності з дати отримання дипломатичними каналами останнього письмового повідомлення про виконання Договірними Сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання цією Угодою чинності.
Угода залишається чинною протягом п'яти років і автоматично продовжується на наступні трирічні періоди, якщо жодна з Договірних Сторін не повідомить у письмовій формі через дипломатичні канали іншу Договірну Сторону не пізніше, як за 6 місяців до закінчення відповідного періоду, про свій намір припинити дію цієї Угоди по закінченню відповідного трирічного періоду або достроково.
Припинення дії цієї Угоди не впливає на виконання проектів та програм, узгоджених відповідно до положень цієї Угоди та не завершених на дату її припинення, якщо Договірні сторони не домовилися про інше.
Зміни та доповнення до цієї Угоди можуть вноситися за взаємною письмовою згодою Договірних Сторін і оформлюються окремими протоколами, які становитимуть невід'ємну частину цієї Угоди.
Усі документи, що надсилаються Сторонами одна одній в ході реалізації цієї Угоди, надаються англійською мовою.
З дати набрання чинності цією Угодою припиняє дію Угода між Урядом України і Урядом Республіки Індія про співробітництво в галузі науки і техніки від 27 березня 1992 року.
Для засвідчення вище викладеного належним чином уповноважені представники Уряду України та Уряду Республіки Індія підписали цю Угоду.
Учинено в м. Нью-Делі 10 грудня 2012 року у двох примірниках, кожний українською, хінді і англійською мовами, при цьому всі тексти є автентичними. У разі виникнення розбіжностей у тлумаченні тексту цієї Угоди, текст англійською мовою матиме переважну силу.