УГОДА
між Урядом України і Урядом Держави Ізраїль про співробітництво в галузі стандартизації, метрології та сертифікації
{ДіюУгоди поновлено починаючи з 30.11.2002 р. Протоколом від 25.03.2004}
Уряд України і Уряд Держави Ізраїль, далі "Сторони",
з метою подолання технічних бар'єрів і сприяння розвитку економічних відносин між Україною та Державою Ізраїль,
висловлюючи намір розвивати співробітництво в галузі стандартизації, випробувань та сертифікації, виходячи при цьому з принципів і норм, прийнятих міжнародними організаціями з стандартизації,
керуючись економічними інтересами України та Держави Ізраїль,
Сторони в рамках реалізації цієї Угоди додержуватимуться відповідних законів, законодавства і правил України і Держави Ізраїль і не завдаватимуть шкоди суспільним інтересам обох Сторін.
Обидві Сторони призначають уповноваженими органами для виконання цієї Угоди:
з боку Уряду України - Державний комітет України по стандартизації, метрології та сертифікації,
з боку Уряду Держави Ізраїль - Міністерство промисловості і торгівлі.
Сторони здійснюватимуть співробітництво з стандартизації, випробувань, сертифікації та законодавчої метрології, враховуючи взаємні інтереси на основі додаткових угод, протоколів і програм, які передбачають:
прийняття міжнародних стандартів як національних стандартів і усунення технічних бар'єрів у торгівлі та сприяння розвитку науково-технічного співробітництва в галузі стандартизації та випробувань; розвиток прямих зв'язків між установами з стандартизації, випробувань, сертифікації та законодавчої метрології обох Сторін;
проведення робіт з взаємного визнання протоколів випробувань, затвердження типу, інспекції та всіх інших видів діяльності, що відносяться до сертифікації та оцінки відповідності.
нормативними документами, інформацією, періодичними виданнями, які видані національними органами з стандартизації;
каталогами національних стандартів, окремими національними стандартами, нормами і правилами;
загальною інформацією і виданнями з сертифікації, акредитації випробувальних лабораторій, органів з сертифікації, переліками продукції, що підлягає обов'язковій сертифікації;
інформацією та матеріалами за програмами навчання і підвищення кваліфікації спеціалістів у галузі стандартизації, випробувань та сертифікації.
Сторони дійшли згоди щодо співробітництва на підставі принципів Угоди з технічних бар'єрів торгівлі в рамках Світової організації торгівлі (WTO).
Сторони дійшли згоди відносно обміну делегаціями спеціалістів і викладачів для вивчення досвіду, проведення консультацій та підготовки спеціалістів у галузі стандартизації, випробувань та сертифікації.
Сторони забезпечують конфіденційність документації та інформації, яка отримується в рамках цієї Угоди. Ця інформація може бути передана третій державі тільки за умови попереднього погодження Сторони, яка передала документацію і інформацію.
Усі спірні питання, пов'язані з тлумаченням і виконанням цієї Угоди, будуть вирішуватись шляхом взаємних консультацій і переговорів між Сторонами.
Фінансування співробітництва в рамках цієї Угоди здійснюватиметься за домовленістю Сторін.
Положення цієї Угоди не порушують положень Угоди між Державним комітетом України по стандартизації, метрології і сертифікації та Інститутом стандартів Ізраїлю в рамках їхніх відповідних повноважень.
Ця Угода укладається строком на 5 років і набуває чинності з дати, коли кожна із Сторін повідомить іншу по дипломатичним каналам про виконання внутрішніх процедур, необхідних для набуття чинності цієї Угоди. Датою набуття чинності буде дата останнього повідомлення.
Вчинено в м. Києві 15 квітня 1997 р., що відповідає 8 дню ніссана місяця 5757, у двох дійсних примірниках, кожний українською мовою, на івриті та англійською мовою, причому всі тексти є автентичними.
У випадку розбіжностей тлумачень перевага надається тексту англійською мовою.