МЕМОРАНДУМ
про співробітництво у сфері вищої освіти між Міністерством освіти і науки України та Міністерством освіти і зайнятості Республіки Мальта
Міністерство освіти і науки України та Міністерство освіти і зайнятості Республіки Мальта (далі - Сторони), діючи у відповідності до їх національного законодавства, прагнучи зміцнювати відносини та поглиблювати між ними взаєморозуміння, виходячи з переконання, що обмін у сфері вищої освіти сприятиме співробітництву між двома державами, бажаючи розвивати відносини в усіх сферах, пов'язаних з вищою освітою,
a) організації обміну досвідом з найважливіших напрямів розвитку, управління та планування в галузі освіти;
b) підготовки та перепідготовки фахівців через аспірантуру, докторантуру, наукове стажування, підвищення кваліфікації;
c) встановлення та розвитку співробітництва між навчальними закладами держав Сторін.
Усі види діяльності, що охоплюються цим Меморандумом, здійснюються відповідно до законодавства держав Сторін.
Сторони сприяють розвитку співробітництва у сфері вищої освіти шляхом взаємного обміну досвідом та інформацією з питань управління системою освіти.
Під час дії цього Меморандуму Сторони заохочують налагодження та розвиток прямого співробітництва між вищими навчальними закладами держав Сторін.
Сторони розглянуть можливість обмінів науковими і науково-педагогічними працівниками для коротко- і довгострокової педагогічної роботи за контрактами.
Сторони надають можливість громадянам своїх країн здобувати освіту у вищих навчальних закладах іншої Сторони за умови оплати навчання згідно з їх національним законодавством.
Сторони заохочують створення механізмів обміну інформацією та консультацій щодо їх систем вищої освіти, необхідних для визначення еквівалентності та/або відповідності змісту кожної отриманої професійної та академічної кваліфікації.
Положення цього Меморандуму не перешкоджають здійсненню інших освітніх і наукових обмінів, узгоджених Сторонами дипломатичними каналами.
До цього Меморандуму за взаємною письмовою згодою Сторін можуть вноситися зміни, що оформлюються відповідними протоколами, які становлять невід'ємну частину цього Меморандуму. Такі зміни набирають чинності в порядку, визначеному статтею 10 цього Меморандуму.
Всі спори щодо тлумачення або застосування положень цього Меморандуму вирішуються Сторонами шляхом консультацій та переговорів.
1. Цей Меморандум набирає чинності з дати його підписання.
Цей Меморандум залишається чинним протягом п'яти років, його дія автоматично продовжується на наступні п'ятирічні періоди, якщо жодна із Сторін, за шість місяців до закінчення початкового п'ятирічного періоду або наступних п'ятирічних періодів, не повідомить іншу Сторону в письмовій формі дипломатичними каналами про свій намір припинити дію цього Меморандуму.
2. Припинення дії цього Меморандуму не впливає на поточну діяльність в рамках Меморандуму, якщо Сторони не домовилися про інше.
Учинено в м. Валлетта 16 травня 2017 року, в двох примірниках, кожний української та англійською мовами, при цьому всі тексти є автентичними. У разі виникнення розбіжностей при тлумаченні положень цього Меморандуму, перевага надається тексту англійською мовою.