ПРОТОКОЛ
між Адміністрацією Державної прикордонної служби України, Державною митною службою України і Генеральним інспекторатом Прикордонної поліції Міністерства внутрішніх справ Республіки Молдова, Митною службою при Міністерстві фінансів Республіки Молдова щодо організації спільного контролю у спільному пункті пропуску для залізничного сполучення "Серпневе 1 - Басараб’яска" на території Республіки Молдова
Адміністрація Державної прикордонної служби України, Державна митна служба України (далі - українська Сторона) і Генеральний інспекторат Прикордонної поліції Міністерства внутрішніх справ Республіки Молдова, Митна служба при Міністерстві фінансів Республіки Молдова (далі - молдовська Сторона) (далі - Сторони)
з метою виконання Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Молдова про спільний контроль осіб, транспортних засобів, товарів та предметів у спільних пунктах пропуску через українсько-молдовський державний кордон, вчиненої 06 жовтня 2017 року в м. Кишинів (далі - Угода),
Сторони організовують і здійснюють спільний контроль у спільному пункті пропуску для залізничного сполучення "Серпневе 1 - Басараб’яска" на території Республіки Молдова (далі - пункт пропуску).
Реалізація спільного контролю забезпечується керівництвом пункту пропуску.
Відповідно до частини першої цієї статті керівництвом пункту пропуску є начальник відділу прикордонної служби "Тарутине" 25 прикордонного загону Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України; начальник митного поста "Білгород-Дністровський" Одеської митниці; начальник Сектору прикордонної поліції "Басараб’яска" Генерального інспекторату Прикордонної поліції Міністерства внутрішніх справ Республіки Молдова; начальник митного поста "Басараб’яска 1" Митної служби при Міністерстві фінансів Республіки Молдова.
1. Сторони здійснюють спільний контроль відповідно до Технологічної схеми організації спільного контролю осіб, транспортних засобів, товарів і предметів у спільному пункті пропуску для залізничного сполучення "Серпневе 1 - Басараб’яска" (далі - Технологічна схема), яку розробляє та затверджує керівництво пункту пропуску протягом 10 днів із дати набрання чинності цим Протоколом.
2. Технологічна схема погоджується з начальником залізничної станції "Басараб’яска" Державного підприємства "Залізна дорога Молдови".
3. Порядок обміну інформацією зазначається в Технологічній схемі і здійснюється відповідно до положень статті 22 Угоди.
4. У разі необхідності керівництво пункту пропуску може вносити зміни і доповнення в Технологічну схему.
5. У разі ухвалення рішення про делегування (передачі) службових повноважень (функцій) контрольними органами держави однієї Сторони контрольним органам держави іншої Сторони, обсяг таких повноважень визначається в Технологічній схемі з урахуванням національного законодавства держав Сторін.
Розміщення співробітників контрольних органів і працівників держав обох Сторін здійснюється відповідно до Графічної схеми, яка є невід’ємною частиною Технологічної схеми.
Підтримання режиму та громадського порядку, охорона об’єктів, осіб, транспортних засобів, товарів і предметів, а також безпека співробітників контрольних органів, перевіряючих осіб та працівників під час виконання ними службових обов’язків і трудової діяльності в пункті пропуску забезпечується молдовською Стороною відповідно до положень національного законодавства.
Дату і час початку здійснення спільного контролю визначає керівництво пункту пропуску за взаємною згодою в Акті готовності.
1. У разі виникнення розбіжностей, пов’язаних із застосуванням або тлумаченням положень цього Протоколу, їх вирішення здійснюватимуться шляхом консультацій і переговорів між Сторонами.
2. Сторони за взаємною домовленістю можуть вносити зміни та доповнення до цього Протоколу, які оформлюються окремим Протоколом, який буде невід’ємною частиною цього Протоколу.
3. Ситуації, які виникли, і які не регламентовані положеннями цього Протоколу, їх розв’язання здійснюється відповідно до положень Угоди.
1. Цей Протокол набирає чинності із дати його підписання.
2. Цей Протокол укладається строком на один рік, його дія продовжується автоматично на наступні однорічні періоди, якщо жодна із Сторін не повідомить письмово дипломатичними каналами не пізніше ніж за місяць до закінчення чергового періоду іншу Сторону про свій намір припинити дію цього Протоколу.
3. Кожна зі Сторін може достроково припинити дію цього Протоколу, повідомивши іншу Сторону про свій намір письмово дипломатичними каналами. У цьому разі цей Протокол втрачає чинність через 30 днів з дати отримання іншою Стороною такого повідомлення.
Учинено в м. Київ "22" березня 2023 року та в м. Кишинеу 22 березня 2023 року в двох оригінальних примірниках, кожний українською та румунською мовами, при цьому всі тексти є автентичними.