ПРОТОКОЛ
про внесення змін до Угоди між Урядом України і Урядом Республіки Молдова про діяльність залізничного транспорту
{Протокол ратифіковано Законом № 1270-VII від 15.05.2014}
Кабінет Міністрів України та Уряд Республіки Молдова, далі - «Сторони»,
відповідно до статті 10 Угоди між Урядом України і Урядом Республіки Молдова про діяльність залізничного транспорту від 20 березня 1993 року (далі - Угода),
домовилися про внесення наступних змін і доповнень до Угоди:
1. Викласти статтю 9 Угоди між Урядом України і Урядом Республіки Молдова про діяльність залізничного транспорту від 20 березня 1993 року в наступній редакції:
«1) Усі види контролю на українсько-молдовському державному кордоні здійснюються відповідно до законодавства держав Сторін і міжнародних договорів.
2) Перетин українсько-молдовського державного кордону залізничним рухомим складом держави однієї Сторони, що слідує транзитом по ділянці території держави іншої Сторони без зупинки, здійснюється без проведення державних видів контролю в пунктах пропуску, передбачених в Угоді між Урядом України і Урядом Республіки Молдова про пункти пропуску через українсько-молдовський державний кордон і спрощений пропуск громадян, які проживають у прикордонних районах, підписаній у м. Кишинів 11 березня 1997 року, а також у місцях беззупинкового перетину українсько-молдовського державного кордону, вказаних у Додатку до Протоколу про внесення змін до Угоди між Урядом України і Урядом Республіки Молдова про діяльність залізничного транспорту.
3) Положення пункту 2 цієї статті застосовується до залізничних перевезень держав Сторін, у яких пункт відправлення і пункт призначення знаходяться на території держави Сторони відправника.
4) Вимоги положення пункту 2 цієї статті не поширюються на випадки перевезення товарів, заборонених чи обмежених до ввезення та/або вивезення, відповідно до внутрішнього законодавства держав Сторін.
5) У випадку непередбаченої зупинки залізничного рухомого складу держави однієї Сторони, персонал, що супроводжує транспортну одиницю, негайно повинен повідомити про дану ситуацію прикордонному органу Сторони держави, на території якої відбулася зупинка.».
2. Місця беззупинкового перетину українсько-молдовського державного кордону залізничним рухомим складом поза пунктами пропуску через українсько-молдовський державний кордон вказані у Додатку до цього Протоколу і є його невід'ємною частиною.
3. Для цього Протоколу: залізничний рухомий склад - залізничні транспортні засоби, що використовуються для перевезень пасажирів та вантажів.
4. Спори між Сторонами, пов'язані із тлумаченням та/або застосуванням положень цього Протоколу, вирішуються в порядку, встановленому Угодою.
5. Цей Протокол є невід'ємною частиною Угоди і укладається на термін дії Угоди.
6. Цей Протокол набирає чинності з дати отримання дипломатичними каналами останнього письмового повідомлення про виконання Сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності цим Протоколом.
Учинено у м. Київ 12 листопада 2013 року в двох примірниках українською, молдовською та російською мовами, при цьому всі тексти є автентичними. У разі виникнення розбіжностей щодо тлумачення цього Протоколу текст російською мовою має переважну силу.
|
Додаток
|
Місця беззупинкового перетину українсько-молдовського кордону державного кордону залізничним рухомим складом поза пунктами пропуску через українсько-молдовський кордон
Перетин молдавсько-українського державного кордону залізничним рухомим складом здійснюється поза пунктами пропуску через українсько-молдовський державний кордон у наступних місцях:
1. 76 км +169 м ділянки залізниці в районі прикордонного знаку № 0019;
2. 81 км +701 м ділянки залізниці в районі прикордонного знаку № 0032;
3. 111 км +180 м ділянки залізниці в районі прикордонного знаку № 0714;
4. 214 км +245 м ділянки залізниці в районі прикордонного знаку № 0757;
5. 225 км +980 м ділянки залізниці в районі прикордонного знаку № 0760.