ДВОСТОРОННЯ УГОДА
між Міністерством оборони України та Міністерством національної оборони Республіки Польща про кодифікацію
Міністерство оборони України та Міністерство національної оборони Республіки Польща (далі - Сторони),
ґрунтуючись на положеннях Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Польща про взаємні поставки озброєння, військової техніки та надання послуг у військово-технічній галузі від 10 жовтня 1996 року,
беручи до уваги Спонсорську угоду між Міністерством оборони України та групою національних директорів з кодифікації НАТО (АС/135) про приєднання до системи кодифікації НАТО від 8 жовтня 2004 року,
Сторони погоджуються здійснювати співробітництво, визначене цією Угодою, відповідно до національного законодавства їх держав та норм і принципів міжнародного права.
Сторони зберігають за собою право відмовитися від надання матеріалів, інформації та даних з кодифікації повністю або частково в будь-який час, якщо Сторона, що надає, вважатиме це необхідним.
Уповноважені органи Сторін для виконання положень цієї Угоди:
|
з Української Сторони |
Бюро кодифікації у військовій сфері Збройних Сил України
|
|
з Польської Сторони |
Військовий центр стандартизації, якості та кодифікації
|
Сторони використовуватимуть надані матеріали, інформацію та дані з кодифікації відповідно до цієї Угоди для власних цілей. Сторони відповідно до національного законодавства, Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про взаємну охорону секретної інформації від 4 вересня 2001 року вживатимуть усіх необхідних заходів з метою охорони інформації, що передається або створюється за результатами спільної діяльності, і забезпечуватимуть такі ж заходи охорони цієї інформації, які вони вживають стосовно своєї інформації відповідного ступеня секретності. Сторони погоджуються, що розкриття запатентованої та незапатентованої інформації згідно з цією Угодою не передає право власності на цю інформацію, якщо таке існує, і воно повинно поважатися.
Інформація, яка передається Сторонами, буде використовуватися виключно з метою, з якою вона була передана. Сторони не надаватимуть доступ до секретної інформації третім сторонам без попередньої згоди компетентного органу Сторони, яка надала таку інформацію.
Зміни та доповнення до цієї Угоди вносяться за взаємною письмовою згодою Сторін та оформляються додатковими протоколами, які є її невід'ємною частиною.
Сторони, у рамках участі у Системі кодифікації НАТО, висловлюють взаємну згоду на надання один одному даних з кодифікації та послуг з кодифікації на взаємній основі безоплатно.
Підписуючи цю Угоду обидва Учасники погоджуються з:
- політиками та процедурами щодо обміну даними і послуг з кодифікації;
- політиками та процедурами щодо захисту даних, визначеними в Угоді НАТО зі стандартизації (STANAG) 4438.
Розбіжності щодо тлумачення та/або застосування положень цієї Угоди вирішуватимуться шляхом консультацій та переговорів між Сторонами.
Угода укладається строком на п'ять років та набирає чинності з дати її підписання. Дія цієї Угоди автоматично буде продовжуватися щоразу на наступні п'ять років, якщо за шість місяців до початку наступного п'ятирічного періоду будь-яка із Сторін письмово не повідомить іншу Сторону про свій намір припинити її дію.
Вчинено в м. Одеса 7 грудня 2012 р. у двох примірниках, кожний українською, польською та англійською мовами. При цьому всі тексти є автентичними.
У разі виникнення розбіжностей щодо тлумачення або застосування положень цієї Угоди переважну силу матиме текст англійською мовою.