Документ 616_162, чинний, поточна редакція — Підписання від 18.05.2012
( Остання подія — Набрання чинності, відбулась 01.01.2014, підстава - 616_161. Подивитися в історії? )
Виберіть формат файлу для збереження:

АДМІНІСТРАТИВНИЙ ДОГОВІР
щодо застосування Угоди між Україною та Республікою Польща про соціальне забезпечення

Компетентний орган України

та

Компетентний орган Республіки Польща

згідно із пунктом 1 статті 20 Угоди між Україною та Республікою Польща про соціальне забезпечення, підписаної у м. Київ 18 травня 2012 р. (далі - "Угода") домовились про таке:

Розділ I
Загальні положення

Стаття 1
Визначення

Терміни, використані у цьому Адміністративному договорі, мають таке саме значення, як і в Угоді.

Стаття 2
Установи зв'язку

1. Установами зв'язку, про які йдеться у пункті 2 статті 20 Угоди, є:

(1) в Україні:

1) Міністерство соціальної політики України - з питань застосування положень Частини II Угоди;

2) Виконавча дирекція Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності - з питань призначення та виплати допомоги у випадку хвороби (тимчасової непрацездатності), вагітності та пологів (материнства);

3) Виконавча дирекція Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України - з питань призначення та виплати допомоги в рамках загальнообов'язкового державного соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання;

4) Виконавча дирекція Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (Державний центр зайнятості) - з питань призначення та виплати допомоги у випадку безробіття;

5) Пенсійний фонд України - з питань призначення та виплати пенсій, а також виплати допомоги на поховання;

6) Відділ медико-соціальної експертизи Міністерства охорони здоров'я України - з питань оцінки ступеня та причин інвалідності, а також стійкої втрати працездатності.

(2) в Республіці Польща:

1) Установа соціального страхування, Центральний офіс у Варшаві - у сфері застосування законодавства про соціальне страхування, за виключенням соціального страхування аграріїв;

2) Каса аграрного соціального страхування, Центральний офіс у Варшаві - у сфері застосування законодавства про соціальне страхування аграріїв;

3) Міністерство праці та соціальної політики - з питань допомоги по безробіттю.

2. Установи зв'язку, вказані у пункті 1, погоджують спільні процедури та двомовні формуляри, необхідні для застосування Угоди та цього Адміністративного договору.

3. Компетентний орган кожної з Договірних Сторін може визначити інші установи зв'язку крім тих, про які йдеться у пункті 1. У такому випадку він зобов'язаний негайно повідомити компетентний орган іншої Договірної Сторони.

Стаття 3
Компетентні установи

Компетентними установами, про які йдеться у пункті 2 статті 20 Угоди, є:

(1) в Україні:

1) Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності - з питань призначення та виплати допомоги у випадку хвороби (тимчасової непрацездатності), вагітності та пологів (материнства);

2) Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України - з питань призначення та виплати допомоги в рамках загальнообов'язкового державного соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання;

3) Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття - з питань призначення та виплати допомоги у випадку безробіття;

4) Пенсійний фонд України - з питань призначення та виплати пенсій, а також виплати допомоги на поховання.

(2) в Республіці Польща:

1) Установа соціального страхування - у сфері застосування законодавства про соціальне страхування, за виключенням соціального страхування аграріїв;

2) Каса аграрного соціального страхування - у сфері застосування законодавства про соціальне страхування аграріїв;

3) Воєводські адміністрації праці - з питань допомоги по безробіттю.

Розділ II
Положення щодо законодавства, що застосовується

Стаття 4
Підтвердження страхування

1. Якщо законодавство однієї з Договірних Сторін застосовується згідно із положеннями Частини II Угоди, компетентна установа цієї Договірної Сторони, визначена у пункті 2, на запит роботодавця або самозайнятої особи, видає довідку, яка підтверджує, що найманий працівник або самозайнята особа підпадає під дію цього законодавства, з визначенням терміну дії такої довідки. Ця довідка є доказом того, що найманий працівник або самозайнята особа не підпадають під дію законодавства іншої Договірної Сторони.

2. Довідка, про яку йдеться у пункті 1, видається:

(1) в Україні Міністерством соціальної політики України або визначеною ним компетентною установою;

(2) в Республіці Польща:

1) Установою соціального страхування

- у сфері застосування законодавства про соціальне страхування, за виключенням соціального страхування аграріїв;

2) Касою аграрного соціального страхування

- у сфері застосування законодавства про соціальне страхування аграріїв.

3. Компетентна установа Договірної Сторони, що видає довідку, про яку йдеться в пункті 1, надає копію цієї довідки найманому працівнику або самозайнятій особі, а також роботодавцеві найманого працівника та установі зв'язку, або компетентній установі іншої Договірної Сторони.

4. Запит на згоду, про яку йдеться у пункті 1 статті 7 Угоди, має бути поданий установі зв'язку до закінчення розпочатого періоду відрядження. У випадку отримання запиту про продовження терміну відрядження після дня закінчення терміну дії довідки установа зв'язку Договірної Сторони, яка отримала запит, перевіряє причини затримки і у випадку підтвердження обґрунтованості затримки, надсилає запит до установи зв'язку іншої Договірної Сторони з метою отримання згоди.

5. Для застосування статті 8 Угоди призначаються:

(1) в Україні: Міністерство соціальної політики України;

(2) в Республіці Польща: Установа соціального страхування, Центральний офіс у Варшаві.

Розділ III
Положення щодо різних видів допомоги

Стаття 5
Допомога по безробіттю

1. З метою застосування статті 9 Угоди заявник подає компетентній установі Договірної Сторони, де він звертається за допомогою по безробіттю, довідку на узгодженому формулярі, що підтверджує страховий стаж, набутий на території іншої Договірної Сторони.

2. У формулярі, про який йдеться у пункті 1, підтверджуються також періоди отримання допомоги по безробіттю згідно із законодавством іншої Договірної Сторони.

Стаття 6
Допомога по соціальному страхуванню та соціальному страхуванню аграріїв

1. Компетентна установа Договірної Сторони, яка отримує заяву про допомогу, що надається відповідно до законодавства іншої Договірної Сторони, згідно із статтею 24 Угоди, на відповідному формулярі надсилає запит до компетентної установи іншої Договірної Сторони разом з усіма наявними документами та інформацією, які необхідні компетентній установі іншої Договірної Сторони для визначення прав заявника.

2. Компетентні установи обох Договірних Сторін з використанням відповідних формулярів здійснюють невідкладний обмін наявними документами та інформацією, необхідними для ухвалення остаточного рішення щодо заяви про виплати, а також інформують одна одну щодо всіх обставин, що мають значення для права, розміру та виплати допомоги.

3. Компетентна установа кожної з Договірних Сторін за власний рахунок передає компетентній установі іншої Договірної Сторони, на її запит, всю інформацію та наявну медичну документацію, яка стосується інвалідності (непрацездатності) заявника або отримувача допомоги.

4. Компетентна установа Договірної Сторони, якій було подано заяву про допомогу, перевіряє відомості щодо заявника та членів його сім'ї. Види інформації, яка перевіряється, погоджують установи зв'язку обох Договірних Сторін.

Розділ IV
Різні та прикінцеві положення

Стаття 7
Обмін статистичними даними

Установи зв'язку Договірних Сторін станом на 31 грудня обмінюються річними статистичними даними щодо кількості довідок, виданих згідно із статтею 4 та про платежі, виплачені отримувачам допомоги згідно із Угодою. Ці статистичні дані включають кількість отримувачів платежів та сукупну суму виплат із деталізацією за видами допомоги, які виплачуються згідно із Угодою. Ці статистичні дані надаються на формулярах, погоджених установами зв'язку.

Стаття 8
Набрання чинності

Цей Адміністративний договір набирає чинності з дня підписання, але не раніше дня набрання чинності Угодою, та зберігає силу протягом строку дії Угоди.

Складено у м. Київ 18 травня 2012 року у двох примірниках, кожний українською та польською мовами, при цьому всі тексти є однаково автентичними.

За Компетентний
орган України


(підпис)


За Компетентний
орган Республіки
Польща

(підпис)



вгору