УГОДА
між Кабінетом Міністрів України і Урядом Туркменистану про співробітництво в галузі електроенергетики
Кабінет Міністрів України і Уряд Туркменистану, що іменуються надалі - Сторони,
керуючись загальноприйнятими нормами міжнародного права, а також чинними міжнародними договорами, укладеними між Урядом України і Урядом Туркменистану,
беручи до уваги положення Угоди про координацію міждержавних відносин у галузі електроенергетики Співдружності Незалежних Держав від 14 лютого 1992 року,
виходячи з принципів рівноправності і взаємної вигоди
Сторони розвиватимуть співробітництво у таких напрямах:
виробництво, передача, розподіл електроенергії;
розроблення інвестиційних проектів в енергетиці;
здійснення наукових досліджень, проектування та будівництво об'єктів енергетики;
ремонт, реконструкція, модернізація об'єктів енергетики, створення сервісних центрів, ремонтних баз, спільних підприємств;
створення централізованого запасу устаткування і запасних частин для потреб енергетики;
створення і розширення інформаційного простору в галузі електроенергетики та енергетичного будівництва.
Сторони будуть спільно розробляти і реалізовувати концепцію та програми будівництва електростанцій в Туркменистані, міжсистемних ліній електропередачі на взаємовигідних умовах.
Сторони визначають за необхідне узгодження їх політики в області стандартизації енергетичного устаткування, норм та правил його експлуатації.
Сторони будуть обмінюватись інформацією про зміст чинного на їх території законодавства в галузі енергетики, основи тарифної політики на електричну та теплову енергію, системи обліку і звітності в енергетичному виробництві.
Сторони сприятимуть розширенню взаємних поставок матеріально-технічних ресурсів для проведення ремонтів устаткування, а також укладенню міжгалузевої угоди про виробничу кооперацію між Міністерством енергетики та електрифікації України і Міністерством енергетики та промисловості Туркменистану.
У разі виникнення розбіжностей у тлумаченні і застосуванні цієї Угоди Сторони вирішуватимуть їх шляхом проведення переговорів та консультацій.
Зміни і доповнення до цієї Угоди можуть вноситися за ініціативи будь-якої з Сторін на основі взаємної згоди.
Такі зміни і доповнення повинні бути оформлені окремим протоколом, який буде невід'ємною частиною цієї Угоди.
Ця Угода набирає чинності з дня її підписання, буде чинною протягом 5 років і автоматично продовжуватиметься на наступні п'ятирічні періоди, якщо одна з Сторін письмово не сповістить другу Сторону про свій намір припинити чинність Угоди не пізніше ніж за 6 місяців до закінчення чергового періоду.
Вчинено в м. Ашгабат 28 січня 1998 р., у двох примірниках, кожен українською, туркменською та російською мовами, причому всі тексти є автентичними.
Для тлумачення положень цієї Угоди текст російською мовою має переважну силу.