Документ 803-2023-п, чинний, поточна редакція — Прийняття від 04.08.2023
( Остання подія — Набрання чинності, відбулась 08.08.2023. Подивитися в історії? )
Виберіть формат файлу для збереження:

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 4 серпня 2023 р. № 803
Київ

Деякі питання реалізації експериментального проекту проведення закупівель товарів і робіт за кошти позики, наданої Міжнародним банком реконструкції та розвитку відповідно до Угоди про позику № 8404-UA (Проект “Модернізація системи соціальної підтримки населення України”) між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку від 9 липня 2014 р., через електронну систему закупівель

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Погодитися з пропозицією Міністерства соціальної політики щодо реалізації з 15 серпня 2023 р. по 31 серпня 2024 р. експериментального проекту проведення закупівель товарів і робіт за кошти позики, наданої Міжнародним банком реконструкції та розвитку відповідно до Угоди про позику № 8404-UA (Проект “Модернізація системи соціальної підтримки населення України”) між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку від 9 липня 2014 р., через електронну систему закупівель (далі - експериментальний проект).

2. Затвердити Порядок реалізації експериментального проекту проведення закупівель товарів і робіт за кошти позики, наданої Міжнародним банком реконструкції та розвитку відповідно до Угоди про позику № 8404-UA (Проект “Модернізація системи соціальної підтримки населення України”) між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку від 9 липня 2014 р., через електронну систему закупівель, що додається.

3. Міністерству соціальної політики подати Кабінетові Міністрів України:

до 31 грудня 2023 р. - проміжний звіт про результати реалізації експериментального проекту;

до 31 грудня 2024 р. - остаточний звіт про результати реалізації експериментального проекту.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 73




ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 4 серпня 2023 р. № 803

ПОРЯДОК
реалізації експериментального проекту проведення закупівель товарів і робіт за кошти позики, наданої Міжнародним банком реконструкції та розвитку відповідно до Угоди про позику № 8404-UA (Проект “Модернізація системи соціальної підтримки населення України”) між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку від 9 липня 2014 р., через електронну систему закупівель

1. Цей Порядок визначає процедуру реалізації експериментального проекту проведення Мінсоцполітики закупівель товарів і робіт за кошти позики, наданої Міжнародним банком реконструкції та розвитку відповідно до Угоди про позику № 8404-UA (Проект “Модернізація системи соціальної підтримки населення України”) між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку від 9 липня 2014 р., через електронну систему закупівель (далі - експериментальний проект).

2. Метою експериментального проекту є підвищення конкуренції, ефективності проведення закупівель, забезпечення економії фінансових ресурсів, а також оптимізація видатків на оплату консультаційних послуг у сфері закупівель, відпрацювання механізму закупівель за правилами Міжнародного банку реконструкції та розвитку в державній установі “Професійні закупівлі”, надання Мінекономіки практичних інструментів для подальшого реформування системи електронних закупівель.

3. Учасниками експериментального проекту є Мінсоцполітики, Мінекономіки, Мін’юст та державна установа “Професійні закупівлі”.

4. Проведення закупівель товарів і робіт в рамках реалізації експериментального проекту здійснюється за процедурами конкурсних закупівель згідно з “Правилами закупівель Світового банку для позичальників фінансування інвестиційних проектів” (четверте видання від листопада 2020 р.) з урахуванням принципів, установлених частиною першою статті 5 Закону України “Про публічні закупівлі”, через державну установу “Професійні закупівлі” на підставі договору про закупівлю.

5. Винагорода державній установі “Професійні закупівлі” за організацію та проведення закупівлі відповідно до пункту 4 цього Порядку становить 0,5 відсотка суми договору про закупівлю.

6. Мінсоцполітики подає державній установі “Професійні закупівлі” документи, якими визначається потреба у проведенні процедури закупівлі товарів і робіт із зазначенням мети закупівлі та використання/застосування відповідних товарів і робіт, інформації про кількість, місце постачання, умови оплати, джерела фінансування, а також іншу інформацію, необхідну для проведення процедури закупівлі та укладення за її результатами договору про закупівлю.

7. Мінекономіки забезпечує методологічну підтримку реалізації експериментального проекту та реалізацію в електронній системі закупівель процедури закупівель за кошти донорів.

8. Державна установа “Професійні закупівлі” здійснює:

проведення попередніх ринкових консультацій, необхідних для визначення технічних та інших характеристик предмета закупівлі, що відповідає потребам, визначеним Мінсоцполітики;

визначення очікуваної вартості предмета закупівлі;

формування тендерної документації/документації конкурсних торгів, розроблення проекту договору про закупівлю;

організацію, проведення тендерів/закупівель в інтересах Мінсоцполітики;

листування з учасниками, підготовку роз’яснень та відповідей на запити учасників;

підготовку змін до тендерної документації/документації конкурсних торгів;

оцінку поданих тендерних/конкурсних пропозицій та підготовку звіту з оцінки тендерних/конкурсних пропозицій відповідно до вимог Міжнародного банку реконструкції та розвитку;

інформування Мінсоцполітики про оприлюднення повідомлення про намір укласти договір про закупівлю/надсилання звіту з оцінки тендерних/конкурсних пропозицій для укладення договору про закупівлю;

надання послуг з інформаційно-консультаційного супроводу для укладення договору про закупівлю з переможцем проведеного тендеру;

представництво інтересів Мінсоцполітики під час розгляду скарг щодо процедур закупівель;

погодження документів, що стосуються закупівель, безпосередньо з Міжнародним банком реконструкції та розвитку в порядку, визначеному “Правилами закупівель Світового банку для позичальників фінансування інвестиційних проектів”, через програмне забезпечення STEP.

9. Державна установа “Професійні закупівлі” подає Мінсоцполітики звіт про оцінку тендерних/конкурсних пропозицій для затвердження та укладення договору про закупівлю.

10. У разі виникнення спорів, пов’язаних із міжнародними конкурсними торгами (зокрема, але не обмежуючись, спорів, пов’язаних з виконанням або розірванням договорів, укладених за результатами таких торгів) із закупівлі товарів і робіт за кошти позики, наданої Міжнародним банком реконструкції та розвитку відповідно до Угоди про позику № 8404-UA (Проект “Модернізація системи соціальної підтримки населення України”) між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку від 9 липня 2014 р., такі спори повинні передаватися на розгляд компетентному суду України відповідно до законодавства України у випадках, коли суб’єктами правовідносин за договорами є резиденти України, а у випадках виникнення спірних відносин з нерезидентами України, представництво інтересів Мінсоцполітики покладається на Мін’юст в межах наданих повноважень. Під час укладення договорів з нерезидентами України Мінсоцполітики в обов’язковому порядку погоджує арбітражне застереження з Мін’юстом.



вгору