Документ 858_003, чинний, поточна редакція — Затвердження від 15.08.2012, підстава - 753-2012-п
( Остання подія — Набрання чинності для України міжнародного договору, відбулась 08.10.2013. Подивитися в історії? )
Виберіть формат файлу для збереження:

УГОДА
між Урядом України та Урядом Східної Республіки Уругвай про відмову від віз для осіб, які користуються дипломатичними, службовими та офіційними паспортами

Дата підписання:

25.04.2012

Дата затвердження Україною:

15.08.2012

Дата набрання чинності для України:

08.10.2013

{Угоду затверджено Постановою КМ № 753 від 15.08.2012}

Уряд України та Уряд Східної Республіки Уругвай, далі - "Договірні Сторони",

бажаючи сприяти подальшому розвитку відносин дружби та співробітництва між двома державами,

маючи на меті полегшити пересування своїх громадян, які користуються дійсними дипломатичними, службовими та офіційними паспортами,

домовилися про таке:

Стаття 1

Громадяни держави однієї Договірної Сторони, які користуються дійсними дипломатичними, службовими та офіційними паспортами, можуть без віз в'їжджати, прямувати транзитом та перебувати на території держави іншої Договірної Сторони протягом періоду, що в цілому не перевищує 90 (дев'яносто) днів протягом 180 (ста вісімдесяти) днів з дати першого в'їзду.

Стаття 2

1. Громадяни держави однієї Договірної Сторони, які користуються дійсними дипломатичними, службовими та офіційними паспортами, і є співробітниками дипломатичного представництва чи консульської установи, постійних чи за сумісництвом, держави іншої Договірної Сторони або міжнародних організацій з резиденцією на території держави іншої Договірні Сторони, можуть без віз в'їжджати, перебувати та виїжджати з неї протягом всього періоду виконання своїх функцій.

2. Такий самий режим поширюється на членів сімей, які проживають з особами, зазначеними у пункті 1 цієї статті, якщо вони є власниками дійсних дипломатичних, офіційних чи службових паспортів.

3. Міністерство закордонних справ приймаючої держави заздалегідь повідомляється про призначення, прибуття, остаточний від'їзд чи припинення виконання функцій осіб, перелічених у пунктах 1 і 2 цієї статті.

Стаття 3

Не заперечуючи положень пункту 1 статті 2 цієї Угоди, скасування віз не гарантує громадянам держави однієї Договірної Сторони права на працевлаштування на території держави іншої Договірної Сторони, за винятком виконання службових обов'язків у випадках, передбачених цією Угодою.

Стаття 4

Громадяни держави кожної з Договірних Сторін, які користуються дійсними дипломатичними, службовими та офіційними паспортами, зобов'язані поважати національне законодавство держави іншої Договірної Сторони, протягом перебування на території цієї держави.

Стаття 5

Громадяни держави кожної з Договірних Сторін, які користуються дійсними дипломатичними, службовими та офіційними паспортами, в'їжджають та виїжджають з території держави іншої Договірної Сторони через будь-які пункти пропуску через державний кордон, відкриті для міжнародного сполучення.

Стаття 6

Кожна з Договірних Сторін зберігає право відмовити у в'їзді або припинити перебування на території своєї держави громадян держави іншої Договірної Сторони, які користуються дійсними дипломатичними, службовими та офіційними паспортами, присутність яких є небажаною з причин внутрішньої безпеки, охорони здоров'я або додержання громадського порядку.

Стаття 7

1. Громадяни держави кожної з Договірних Сторін, які втратили на території держави іншої Договірної Сторони будь-який з документів, визначених у статті 1 цієї Угоди, зобов'язані невідкладно повідомити про це компетентні органи держави цієї Договірної Сторони, які безоплатно нададуть документ, що засвідчує зазначену обставину.

2. У випадку, передбаченому у пункті 1 цієї статті, відповідне дипломатичне представництво чи консульська установа видає своїм громадянам документи тимчасового характеру, які можуть бути використані для виїзду з території держави іншої Договірної Сторони.

Стаття 8

Договірні Сторони обмінюються дипломатичними каналами зразками наведених у статті 1 цієї Угоди паспортів протягом 30 (тридцяти) днів з дати надходження останнього письмового повідомлення про виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності цією Угодою. Договірні Сторони повідомляють одна одну про введення в дію нових дипломатичних, службових чи офіційних паспортів, або внесення змін до. існуючих не пізніше ніж за 30 (тридцять) днів до введення їх в дію, одночасно надсилаючи зразки нових або змінених документів.

Стаття 9

1. Кожна з Договірних Сторін може повністю або частково зупинити дію цієї Угоди з причин внутрішньої безпеки, охорони здоров'я або додержання громадського порядку.

2. Кожна з Договірних Сторін негайно повідомить іншу Договірну Сторону дипломатичними каналами про зупинення або відновлення дії цієї Угоди.

Стаття 10

Ця Угода укладається на невизначений строк. Кожна з Договірних Сторін може денонсувати її, повідомивши у письмовій формі дипломатичними каналами про свої наміри. У такому випадку Угода втрачає чинність через 90 (дев'яносто) днів з дати отримання офіційного повідомлення.

Стаття 11

У разі необхідності Договірні Сторони за взаємною згодою можуть вносити зміни та доповнення до цієї Угоди, які оформлюються окремими протоколами, що становлять невід'ємну частину цієї Угоди.

Стаття 12

Ця Угода набирає чинності через шістдесят (60) днів з дати отримання дипломатичними каналами останнього письмового повідомлення про виконання Договірними Сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання цією Угодою чинності.

Вчинено у м. Монтевідео 25 квітня 2012 року в двох оригінальних примірниках, кожний українською, іспанською та англійською мовами, при цьому всі тексти є автентичними. У разі виникнення розбіжностей у тлумаченні положень цієї Угоди, переважну силу має текст англійською мовою.

За Уряд України


(підпис)


За Уряд Східної
Республіки Уругвай

(підпис)



вгору