Домовленість про зобов'язання у сфері фінансових послуг
СОТ; Домовленість, Міжнародний документ від 15.04.1994
Документ 981_048, поточна редакція — Прийняття від 15.04.1994
Виберіть формат файлу для збереження:

{До Угоди про заснування Світової організації торгівлі}

ДОМОВЛЕНІСТЬ
про зобов'язання у сфері фінансових послуг

Учасники Уругвайського раунду вважали за можливе взяти конкретні зобов'язання щодо фінансових послуг згідно з Генеральною угодою про торгівлю послугами (далі в цій Домовленості іменується Угода) на основі підходу, альтернативного до передбаченого положеннями Частини III Угоди. Було погоджено, що цей підхід може бути застосований при такому його розумінні:

i) він не суперечить положенням Угоди;

ii) він не порушує право будь-якого із членів визначати свої специфічні зобов'язання відповідно до підходу, передбаченого у Частині III Угоди;

iii) конкретні специфічні зобов'язання застосовуються на основі режиму найбільшого сприяння;

iv) не створюється жодних припущень щодо ступеня лібералізації, стосовно якого член бере на себе зобов'язання згідно з Угодою.

Заінтересовані члени на основі переговорів і згідно з умовами та кваліфікаціями, де це визначено, включили до своїх розкладів конкретні зобов'язання відповідно до викладеного далі підходу.

A. Призупинення

Будь-які умови, обмеження та застереження щодо зобов'язань, зазначених далі, повинні зводитися до існування несуперечливих заходів.

B. Доступ до ринку

Монопольні права

1. На доповнення до статті VIII Угоди слід застосовувати наступне:

Кожний член вносить до свого розкладу, в частині, що має відношення до фінансових послуг, існуючі монопольні права і прагне скасувати їх або зменшити їх обсяг. Незважаючи на положення підпункту 1b) Додатка про фінансові послуги, цей пункт застосовується щодо видів діяльності, про які йдеться у підпункті 1b)iii) Додатка.

Фінансові послуги, які купуються державними установами

2. Незважаючи на положення статті XIII Угоди, кожний член забезпечує, щоб постачальникам фінансових послуг будь-якого іншого члена, які засновані на його території, надавався режим найбільшого сприяння та національний режим щодо закупки або придбання фінансових послуг державними установами члена на його території.

Транскордонна торгівля

3. Кожний член повинен дозволити постачальникам-нерезидентам фінансових послуг постачати як основний постачальник через посередника або як посередник і згідно з умовами, які відповідають національному режиму, такі послуги:

a) страхування ризиків, пов'язаних з:

i) морським судноплавством, комерційною авіацією та космічними запусками і фрахтом (у тому числі супутників), коли таким страхуванням охоплюється все або майже все з наступного: товари, що транспортуються, транспортні засоби, що транспортують товари, та будь-яку відповідальність, що виникає внаслідок цього; та

ii) товарами у міжнародних транзитних перевезеннях;

b) перестрахування і ретроцесія та додаткові послуги із страхування, про які йдеться у підпункті 5(a)iv) Додатка;

c) надання і передача фінансової інформації та обробка фінансових даних, як зазначено у підпункті 5(a)(xv) Додатка, а також консультаційні та інші допоміжні послуги, за винятком посередництва, пов'язаного з банківськими та іншими фінансовими послугами, як зазначено у підпункті 5(a)(xvi) Додатка.

4. Кожний член повинен дозволити своїм резидентам купувати на території будь-якого іншого члена фінансові послуги, зазначені в:

a) підпункті 3a);

b) підпункті 3b); та

c) підпунктах 5(a)v) - (xvi) Додатка.

Комерційна присутність

5. Кожний член повинен надавати постачальникам фінансових послуг будь-якого іншого члена право створювати і розширювати свою комерційну присутність на його території, у тому числі шляхом придбання існуючих підприємств.

6. Член може визначати терміни, умови та процедури для надання дозволу щодо створення або розширення комерційної присутності такою мірою, щоб вони не порушували зобов'язання члена згідно з пунктом 5 і відповідали іншим зобов'язанням за Угодою.

Нові фінансові послуги

7. Член повинен дозволити постачальникам фінансових послуг будь-якого іншого члена, що засновані на його території, пропонувати на його території будь-які нові фінансові послуги.

Передача інформації та обробка інформації

8. Жодний член не повинен вживати заходів, які перешкоджали б передачі інформації або обробці фінансової інформації, зокрема передачу даних електронними засобами, або які, згідно з правилами імпорту, що відповідають міжнародним угодам, перешкоджають передачі обладнання, коли така передача інформації, обробка фінансової інформації або передача обладнання необхідна для звичайного ведення бізнесу постачальником фінансових послуг. Ніщо в цьому пункті не обмежує право члена щодо захисту особистих даних, приватного життя та конфіденційності індивідуальних записів та рахунків тією мірою, якою таке право не використовується для порушення положень Угоди.

Тимчасовий в'їзд персоналу

9. (a) Кожний член повинен дозволяти тимчасовий в'їзд на його територію наступного персоналу постачальника фінансових послуг будь-якого іншого члена, який створює або має комерційну присутність на території члена:

i) старшого управлінського персоналу, який володіє інформацією, яка є власністю фірми і є суттєвою для створення, управління та діяльності при наданні послуг постачальником фінансових послуг;

ii) спеціалістів у сфері діяльності постачальника фінансових послуг.

b) Кожний член повинен дозволити, відповідно до наявності кваліфікованого персоналу на його території, тимчасовий в'їзд на його територію наступного персоналу, що має відношення до комерційної присутності постачальника фінансових послуг іншого члена:

i) фахівців у галузі комп'ютерних послуг, телекомунікаційних послуг та ведення рахунків постачальника фінансових послуг;

ii) фахівців з актуарних та юридичних питань.

Недискримінаційні заходи

10. Кожний член повинен прагнути усунути або обмежити будь-який значний негативний вплив на постачальників фінансових послуг будь-якого іншого члена:

a) недискримінаційних заходів, що перешкоджають постачальникам фінансових послуг пропонувати на території члена у формі, визначеній членом, всі фінансові послуги, дозволені членом;

b) недискримінаційних заходів, що обмежують розширення діяльності постачальників фінансових послуг на всю територію члена;

c) заходів члена, коли такий член застосовує такі заходи щодо поставки банківських послуг і послуг у сфері цінних паперів, а постачальник фінансових послуг будь-якого іншого члена зосереджує свою діяльність на наданні послуг у сфері цінних паперів;

d) інших заходів, що хоч і дотримуються положень Угоди, негативно впливають на спроможність постачальників фінансових послуг будь-якого іншого члена діяти, конкурувати або виходити на ринок члена;

за умови, що будь-які дії, здійснені згідно з цим пунктом, не будуть несправедливо дискримінаційними щодо постачальників фінансових послуг члена, що здійснює такі заходи.

11. З огляду на недискримінаційні заходи, про які йдеться у підпунктах 10(a) та b), член повинен прагнути не обмежувати ані нинішній рівень ринкових можливостей, ані вигоди, якими вже користуються у сукупності постачальники фінансових послуг всіх інших членів на території члена, за умови, що це зобов'язання не призводить до несправедливої дискримінації постачальників фінансових послуг члена, який вживає цих заходів.

C. Національний режим

1. Згідно з умовами, якими надається національний режим, кожний член повинен надати постачальникам фінансових послуг будь-якого іншого члена, що створений на його території, доступ до платіжної та розрахункової систем, експлуатацію яких здійснюють державні установи, а також до офіційних механізмів фінансування та рефінансування, які доступні при звичайному веденні бізнесу. Цей пункт не передбачає надання доступу до механізмів фінансового забезпечення члена у надзвичайних ситуаціях.

2. Коли членство, чи участь, або доступ до будь-яких саморегульованих органів, біржі чи ринку цінних паперів або ф'ючерсів, розрахункового агентства, або будь-якої іншої організації чи асоціації вимагається членом для надання фінансових послуг постачальниками фінансових послуг будь-якого іншого члена на рівній основі з постачальниками фінансових послуг члена або коли член надає прямо чи опосередковано таким установам пільги чи переваги при постачанні фінансових послуг, такий член повинен забезпечити, щоб такі структури надавали національний режим постачальникам фінансових послуг будь-якого іншого члена, що є резидентами члена.

D. Визначення

Для цілей цього підходу:

1. Постачальник фінансових послуг нерезидент - це постачальник фінансових послуг члена, який постачає фінансову послугу на території іншого члена з офісу, розташованого на території іншого члена, незалежно від того, чи має такий постачальник фінансових послуг комерційну присутність на території члена, де надається фінансова послуга, чи ні.

2. "Комерційна присутність" означає підприємство на території члена для надання фінансових послуг і включає дочірні підприємства, які перебувають у повній або частковій власності, спільні підприємства, партнерства, одноособову власність, франчайзингову діяльність, відділення, агентства, представництва та інші організації.

3. Нові фінансові послуги - це послуги фінансового характеру, в тому числі послуги, пов'язані з існуючими та новими продуктами або способом, у який постачається продукт, що не постачається жодним постачальником фінансових послуг на території певного члена, але які постачаються на території іншого члена.



вгору